Održan međunarodni znanstveni simpozij o franjevačkom školstvu u Bosni!

U franjevačkom samostanu u Tolisi, Bosni i Hercegovini, 13. listopada 2023. god. održan je međunarodni znanstveni simpozij „Franjevci Bosne Srebrene i školstvo od početaka do kraja 20. stoljeća – u povodu 200 godina osnutka prve pučke škole u Tolisi 1823. godine“. Na navedenom skupu sudjelovali su redoviti profesor s Odjela za povijest dr. sc. Ante Bralić s temom „Fra Martin Nedić – promicatelj pučkog školstva u Bosni i toliškoj župi“ i redoviti profesor dr. sc. Tado Oršolić, vanjski suradnik Odjela za povijest i upravitelj Zavoda za povijesne znanosti Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Zadru s temom „Društveno-političke okolnosti u Bosni u prvoj polovici 19. stoljeća i osnivanje prve pučke škole u Tolisi 1823. g.“

FOTO 1      FOTO  2