Predstavljen projekt "Sit Tibi Terra Levis: formule i fraze s nadgrobnih spomenika antičke Liburnije i Japodije (STTL)"

U petak za nama, 27. rujna 2024., na Odjelu za povijest javnosti je predstavljen projekt "Sit Tibi Terra Levis: formule i fraze s nadgrobnih spomenika antičke Liburnije i Japodije (STTL)" voditeljice prof. dr. sc. Anamarije Kurilić s Odjela za povijest Sveučilišta u Zadru. Četverogodišnji projekt financiran je od strane Hrvatske zaklade za znanost.
Osim "klasične" znanstvene produkcije, usmjerene k unaprijeđenju naših spoznaja o običajima i ritualima te tokovima akulturacije i romanizacije, jedan od temeljnih ishoda pojekta je i kreiranje javno dostupne baze podataka nadgrobnih spomenika antičke Liburnije i Japodije. Nada nositelja projekta je da će ova baza podataka, osim očuvanja i valorizacije postojeće povijesne baštine, poslužiti i kao vrijedan alat budućim istraživačima te svojevrsna "odskočna daska" novim projektima iz ovog područja.
Među brojnim stručnim izlagačima, osobitu pažnju na predstavljanju projekta privuklo je izlaganje suradnika s Odjela za geografiju Sveučilista u Zadru. Kolege s geografije, predvođene izv. prof. dr. sc. Antom Šiljegom, predočile su spektar modernih tehnologija i alata, uporabom kojih će ishodima projekta biti dana dodatna, interdisciplinarna dimenzija.
Svim posjetiteljima predstavljanja zahvaljujemo na sudjelovanju, a daljnji napredak projekta možete pratiti preko profila projekta STTL na Instagramu te putem službenih stranica Odjela za povijest Sveučilišta u Zadru.

FOTO 1    FOTO 2   FOTO 3    FOTO 4   FOTO 5   FOTO  6   FOTO  7    FOTO  8