Profesori Odjela za povijest na međunarodnoj znanstvenoj konferenciji "The Heritage of the D'Anjou Dynasty in Central Europe"

U kraljevskom dvorcu Wawel u Krakovu, u organizaciji Instituta za slavistiku Jagelonskog sveučilišta u Krakovu, Dvorca Wawel i Sveučilišta u Zadru, od 19. do 20. listopada održana je međunarodna znanstvena konferencija "The Heritage of the D'Anjou Dynasty in Central Europe". Navedenoj konferenciji prisustvovao je niz znanstvenika iz Zadra, među kojima i djelatnici Odjela za povijest. Uz sudjelovanje u znanstvenom odboru konferencije, prof. emeritus dr. sc. Mladen Ančić održao je izlaganje „Ambiguous Patron: Louis the Great and the Dalmatian Cities“, dok je doc. dr. sc. Antun Nekić, također član znanstvenog odbora, predstavio temu „Centre and Locality: socio-political transformation of Slavonia in the 14th century“. Na konferenciji su u svojstvu izlagača sudjelovali i prof. dr. sc. Ante Bralić s temom „The Construction of a National Narrative in Historiography and the Anjou Dynasty – a Croatian Example“ te izv. prof. dr. sc. Valentina Šoštarić i Krešimir Baljkas, mag. educ. hist. s temom „Navigating the Waters of Change: Emotional Responses to the Beginning and End of Ludovik's Rule in Dalmatian Urban Centers“. Ovim putem se toplo zahvaljujemo domaćinima na pruženom gostoprimstvu.

FOTO   FOTO  FOTO  FOTO