Projekt "Anžuvinski archiregnum u srednjoistočnoj i jugoistočnoj Europi u 14. stoljeću: pogled s periferije"!

Projekt "Anžuvinski archiregnum u srednjoistočnoj i jugoistočnoj Europi u 14. stoljeću: pogled s periferije",  je znanstveno-istraživački projekt financiran od strane Hrvatske zaklade za znanost. Projekt je započeo 1. siječnja 2020. i trajao do 31. prosinca 2023., te je produžen do 30. svibnja 2024.

Od 1. listopada 2022. god., nakon odlaska dotadašnjeg voditelja prof. dr. sc. Mladena Ančića (Odjel za povijest Sveučilišta u Zadru) u mirovinu, voditeljica projekta je izv. prof. dr. sc. Valentina Šoštarić (Odjel za povijest Sveučilišta u Zadru).

Više o projektu pročitajte na poveznici: Anžuvinski archiregnum u srednjoistočnoj i jugoistočnoj Europi u 14. stoljeću: pogled s periferije (unizd.hr)

ENG.