Izv. prof. dr. sc. Zrinka Serventi i izv. prof. dr. sc. Valentina Šoštarić sudjelovale na međunarodnom znanstvenom skupu u Belfastu!

Fotografije sa skupa kojima prenosimo dio atmosfere skupa

Foto1     Foto2   Foto3      Foto4    Foto5     Foto6

U Belfastu, na sveučilištu Queen’s University Belfast, od 30. kolovoza do 2. rujna održavao se veliki međunarodni skup "EAA - Weaving Narratives" s više od tisuću sudionika i s više stotina sesija. Na navedenom kongresu sudjelovale su i Valentina Šoštarić s temom "The Material Culture of Diplomatic Gifts as a Status Symbol - Example of Late Medieval Dubrovnik", u sklopu sesije "It’s a Matter of Space: The Materiality of Spaces of Negotiation and Social Competition from Prehistory to Medieval TImes", te Zrinka Serventi koja je u koautorstvu s Moranom Vuković, ravnateljicom Arheološkog Muzeja Zadar, predstavila temu "Water Management among Southern Velebit Communities" u sklopu sesije "Socio-cultural Dimensions of Water Management in Contexts of Water Scarcity".