Mikrokvalifikacije i njihovo stjecanje!

Drage studentice i dragi studenti Sveučilišta u Zadru,

zadovoljstvo nam je obavijestiti vas da već ovaj semestar imate mogućnosti, u sklopu EU-CONEXUS-a, pohađati kratke obrazovne sadržaje mikrokvalifikacija te steći dodatne vještine koje će vam pomoći nadograditi znanja potrebna za predstavljanje na tržištu rada te koje će vam pružiti poduzetničke, zelene i digitalne kompetencije kako biste osigurali lakši ulazak na tržište rada.

Svaka tema mikrokvalifikacija pomno je odabrana na temelju analize najrelevantnijih izvješća o budućim trendovima i potreba tržišta rada (Future Citizenship Skills McKinsey & Company,The Future of Jobs Report World Economic Forum) čime se osigurava da će studenti produbiti svoje znanje na određenom polju i stečenim se znanjima istaknuti prilikom traženja ili unapređenja zaposlenja.

Programi su podijeljeni u šest tematskih cjelina (Coastal, European, Smart, Sustainability, University, Urban), a u svakoj se cjelini nalaze sadržaji koji vam mogu pomoći unaprijediti stručna znanja i kompetencije, a izvode ih renomirani profesori s partnerskih sveučilišta koja čine EU-CONEXUS alijansu.

Svi obrazovni program su besplatni i izvode se online!

Tko može upisati mikrokvalifikacije?

Mikrokvalifikacije dostupne su studentima prijediplomskih studija sveučilišta EU-CONEXUS, uz minimalnu B2 razinu znanja engleskog jezika. Upisi će se odvijati po principu “najbrži prst”.

Trajanje:

Svaki sadržaj uključuje 8-10 sati nastave i 15 sati samostalnog učenja tijekom vremenskog okvira od četiri do šest tjedana. Ekvivalentno je 1 ECTS-u (slijedeći preporuke EU-CONEXUS okvira za mikrokvalifikacije).

Vrednovanje:

Po stjecanju mikrokvalifikacije studenti će dobiti certifikat koji izdaje sveučilište koje izvodi mikrokvalifikaciju.

•             Specifičan pojedinačni certifikat za položenu pojedinu mikrokvalifikaciju

•             SmUCS interdisciplinarni certifikat (dobiva se ukoliko položite po jednu mikrokvalifikaciju u svakoj tematskoj cjelini)

•             Pojedinačni ekspertni certifikat za isti sektor (dobiva se ukoliko položite sve mikrokvalifikacije istog sektora)

Rokovi za prijavu na MC-ove u proljeće 2023/24. su:

• do 8. ožujka za sve MC-ove proljetnog semestra koji počinju u ožujku, travnju i svibnju 2024.
  • do 15. ožujka za MC-ove koji počinju u travnju i svibnju 2024.
  • do 15. travnja za MC-ove koji počinju u svibnju 2024.

Za više informacija o dostupnim mikrokvalifikacijama i načinu registracije posjetite mrežnu stranicu EU-CONEXUS.

Prijavite se što prije jer prva tri kratka obrazovna modula počinju već od 13. ožujka 2024. i upisi se vrše po principu “najbrži prst”!

S poštovanjem,

EU-CONEXUS tim