Održana radionica "Kulinarstvo antičke Grčke i Rima"!

Radionica "Kulinarstvo stare Grčke i Rima"!

U srijedu, 17. studenog 2021. u studentskom klubu "Božo Lerotić" u organizaciji udruge studenata povijesti ISHA Zadar održana je radionica "Kulinarstvo antičke Grčke i Rima". U realizaciji radionice pomogla je i Hotelijersko-turistička i ugostiteljska škola u Zadru čiji su vrijedni učenici pripremili brojna jela nadahnuta starim Rimom i Grčkom.

U prvom dijelu radionice zanimljiva izlaganja održali su profesori i studenti Odjela za povijest: prof. dr. sc. Anamarija Kurilić, doc. dr. sc. Zrinka Serventi, Roko Sven Surać, mag. hist., Karla Genda, Tea Miše.

U drugom dijelu radionice sudionici su kušali brojne pripravljene delicije nadahnute antikom: in mitulis, vitellinu frictu, patinu de pisciculis, isiciu omental, Ova cocta et condimentum eros.