Predavanje i radionica u OŠ "Karin"!

U petak 2. lipnja 2023. g. održano je predavanje u Osnovnoj školi Karin kojim je populariziran projekt istraživanja kompleksnog lokaliteta sv. Vid u Gornjem Karinu, a koji se odvija u suradnji ZM Obrovac i Odjela za povijest Sveučilišta u Zadru.

Predavanje i radionicu održale su voditeljice istraživanja dr. sc. Marina Jurjević, kustosica ZM Obrovac, i izv. prof. dr. sc. Zrinka Serventi s Odjela za povijest Sveučilišta u Zadru. Naime, na položaju Slana, u neposrednoj blizini navedene škole, od 2018. g. provode se sustavna arheološka istraživanja crkve sv. Vida, te su ovim predavanjem ta istraživanja približena učenicima koji su kroz radionicu upoznati s metodama arheoloških istraživanja i nalazima koji se mogu pronaći na arheološkim lokalitetima. Predavanje je prihvaćeno s velikim entuzijazmom i uz brojna pitanja učenika i učiteljica te im ovim putem zahvaljujemo na gostoprimstvu.

FOTO 1    FOTO 2    FOTO 3

Fotografije su objavljene uz dozvolu OŠ Karin.