Studenti Odjela za povijest sudjelovali na stručnom skupu "Jadranski susreti 2023.!

Studenti odjela za povijesti sudjelovali su skupu Jadranski susreti. Prenosimo njihovu izjavu:

"Još jednom nam je bilo iznimno drago sudjelovati na Jadranskim susretima studenata povijesti koje organizira Klub studenata povijesti - ISHA Pula.
Ovogodišnja krovna tema bila je "Mikrohistorija: globalni kontekst kroz mikroslučaj"
Naši članovi i ovog puta su sudjelovali u projektu sa sljedećim temama:
Fabijan Božić: Tvornica Maraska i proizvodnja alkohola u Zadru
Ivan Kačmarčik: Život i djelo heroja Drugog svjetskog rata - Leslie C. Bull Allen
Tea Miše: Uklanjanje lavova sv. Marka u Trogiru 1932.
Krste Gašperov: Kriminal i snage reda u Bologni 19. st. u kontekstu ujedinjenja Italije
Još jednom se zahvaljujemo članovima i organizatorima ISHA-e Pula koji su nas srdačno ugostili i zabavljali ovih dana, a mi se radujemo sljedećem susretu."

Dio atmosfere pogledajte na fotografijama  FOTO 1    FOTO  2